top of page

Znane osoby, które są buddystami


steven seagal, buddhist, buddysta
Steven Seagal; źródło: https://pagesix.com/2017/10/25/the-evolution-of-steven-seagal/

Buddyzm to religia, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Wiele znanych osób wyznaje tę filozofię życia i korzysta z jej nauk do codziennego rozwoju duchowego. Oto kilka przykładów znanych osób, które są buddystami:


Richard Gere - Aktor i reżyser znany z takich filmów jak "Pretty Woman" czy "Chicago" jest wyznawcą buddyzmu od ponad 30 lat. Jest on również aktywnym działaczem na rzecz pomocy dla buddyjskich mnichów i mniszek na Tybecie.


Orlando Bloom - Aktor, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej roli Legolasa w trylogii "Władca pierścieni" jest buddystą od kilku lat. Bloom przyznał, że buddyzm pomaga mu w radzeniu sobie z codziennym stresem i pozytywnie wpływa na jego życie osobiste.


Tina Turner - Legenda muzyki soul, która przez lata kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień, jest buddystką od ponad 20 lat. Turner przyznała, że buddyzm pomógł jej przezwyciężyć trudne momenty w jej życiu, takie jak rozwód czy problemy zdrowotne.


Brad Pitt - Aktor, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swoim rolom w takich filmach jak "Fight Club" czy "Troy" jest buddystą od kilku lat. Pitt przyznał, że buddyzm pomaga mu w radzeniu sobie z codziennym stresem i pozytywnie wpływa na jego życie osobiste.


Russell Brand - Angielski komik, aktor i prezenter telewizyjny jest buddystą od kilku lat.


Wiele znanych osób, takich jak aktorzy, muzycy czy komicy, wyznaje tę religię i korzysta z jej nauk do codziennego rozwoju duchowego. Buddyzm uczy, że celem życia jest osiągnięcie oświecenia, poprzez pozbycie się cierpienia i ignorancji. Buddyści praktykują medytację, aby osiągnąć wewnętrzny spokój i świadomość swojego istnienia.

Jedną z ważniejszych nauk buddyzmu jest pojęcie nirwany, czyli stanu ostatecznego, w którym człowiek uwalnia się od cierpienia i osiąga pełnię szczęścia i spokoju. Buddyzm uczy również o karmie, czyli skutkach naszych działań, które mogą prowadzić do reinkarnacji.

Wiele znanych osób, które są buddystami, przyznaje, że ta religia pomaga im w radzeniu sobie z codziennym stresem i pozytywnie wpływa na ich życie osobiste. Buddyzm oferuje im narzędzia do rozwoju duchowego i emocjonalnego, co pozwala im na lepsze radzenie sobie z trudnościami i osiąganie wewnętrznej równowagi.

Warto podkreślić, że buddyzm to religia, która jest otwarta dla wszystkich i nie wymaga od swoich wyznawców przynależności do konkretnej grupy czy kasty. Każdy może próbować praktyk buddyjskich i korzystać z ich korzyści, niezależnie od pochodzenia czy statusu społecznego.


Steven Seagal - tulku


Steven Seagal jest również jednym z znanych osób, które są buddystami. Aktor, reżyser i mistrz sztuk walki poznał buddyzm w Japonii, gdzie trenował Aikido i nawiązał przyjaźń ze swoim mistrzem, senseiem Morihei Ueshibą. Seagal przyjął buddyzm jako swoją główną religię i jest zaangażowany w działalność charytatywną, która pomaga buddyjskim mnichom i mniszkom na Tybecie.


Seagal jest również znany z udzielania wywiadów i wystąpień publicznych, w których mówi o swoim zaangażowaniu w buddyzm i jego korzyściach dla życia osobistego i zawodowego. W jednym z wywiadów powiedział:

"Buddyzm jest dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu. Pomaga mi w radzeniu sobie z trudnościami i pozytywnie wpływa na moje relacje z innymi ludźmi."

Seagal jest również znany z praktykowania medytacji i udzielania nauk buddyjskich swoim uczniom. W swoim dojo, czyli miejscu treningów Aikido, często organizuje medytacyjne sesje i udziela nauk buddyjskich swoim uczniom.


Steven Seagal jest również uważany za tulku, czyli reinkarnację buddyjskiego mnicha. W buddyzmie tybetańskim istnieje tradycja poszukiwania reinkarnacji duchowych przywódców, zwanych tulku. Tulkowie są uważani za niezwykle zaawansowanych duchowo i posiadających szczególną moc do udzielania nauk buddyjskich.


Seagal twierdzi, że jest reinkarnacją tulku lamy z Tybetu, co zostało potwierdzone przez buddyjskiego przywódcę Penor Rimpoche. Seagal jest również uważany za tulku przez innych buddyjskich liderów, takich jak Dalai Lama.


Seagal jest również zaangażowany w działalność duchową jako tulku, udzielając nauk buddyjskich i przeprowadzając ceremonie duchowe.


Należy jednak pamiętać, że niektórzy buddyści i specjaliści od buddyzmu Tybetańskiego kwestionują przypisywanie Seagalowi statusu tulku. Wiele osób twierdzi, że Seagal nie posiada odpowiedniego przygotowania duchowego, aby być uznanym za tulku, a jego przypisanie do tego tytułu jest kontrowersyjne.

88 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page