top of page

Z Polski do UK, z UK na Teneryfę

Z Emilią i Marcinem znam się bardzo długo. Myśleliśmy nad napisaniem/nagraniem wspólnego materiału na stronę Centrum Medytacji. Jako temat podrzuciłem "Szukanie szczęścia". Zdałem sobie sprawę, że Emila i Marcin to para, która jest świetnym przykładem, że od początku wcale nie szukali tego szczęścia na zewnątrz i posiadali je zawsze w sobie. Odkąd pamiętam!


To właśnie ta doza uniwersalnego szczęścia sprawiała, że zawsze byli chętni wyzwań i ciekawi poznawania czegoś nowego. To nie poszukiwanie czegoś zaniosło ich w inne strony świata, a właśnie realizacja swojego wewnętrznego potencjału poprzez to, że ze szczęściem zawsze byli blisko.


W ten sposób padła pierwsza, niemal spontaniczna decyzja przeprowadzenia się do UK. Wynajęli na szybko miejsce gdzie mogli zamieszkać, kupili lokalne karty do telefonu, rozesłali CV. Pierwszą pracę znaleźli daleko od tego co można było nazwać ich domem. Musieli dojeżdżać rowerami. Pomimo trudności, wciąż radośni z doświadczania nowych rzeczy. Z czasem sytuacja się ukształtowała na tyle, że mogli pozwolić sobie na lepszą pracę i lepsze miejsce zamieszkania. To przykład, że gdy mamy przed sobą postawiony cel, to ten daje nam energię i nawet przy wykonywaniu z pozoru energochłonnej pracy, tej energii nie tracimy! Mamy w sobie jej ogromne pokłady jeśli tylko odnajdujemy w sobie to wewnętrzne, uniwersalne szczęście.


Dalsza ich przygoda to zamówienie trochę warzyw eko na swój użytek, o które później prosili ich znajomi, więc po prostu zaczęli zamawiać więcej na zapas. Zainteresowanie było tak duże, że otworzyli własny sklep z ekologiczną żywnością. Sklep w którym nawet nie musieli przebywać. Dzisiaj sklepy w pełni samoobsługowe to wielkie WOW, ale Emila z Marcinem już dawno poszli w tą stronę stawiając kasę, skarbonę i instrukcję jak samemu siebie obsłużyć w sklepie z warzywami.


Historia dalej ewoluuje. Obecnie mieszkają na Teneryfie. To wspaniałe miejsce, które z uśmiechem starają się nam przybliżyć. Emila i Marcin dzielą się swoim szczęściem na własnym kanale Youtube "Teneryfiarze". Ja chciałbym podzielić się z Wami informacją o ich kanale.

- jak odstraszyć zające z ogródka?

- bananowe Q&A

- karnawał w Santa Cruz

- ziemniaki w grudniu?

- wielki test tanich piw na Teneryfie!


Te tematy poznacie w ramach nagrań "Teneryfiarze".

Zobaczcie też najnowszy odcinek, lajkujcie, subskrybujcie, oglądajcie częściej! I dzielcie się podobnie własnym szczęściem, a będziecie mieć tyle energii co Emila i Marcin!20 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page