top of page

Tygrys, który skradł dzień


tygrys, tiger, buzia, dziecko, pomalowana, makeup, child

W tym artykule przeczytasz o:

- znaczeniu tygrysa w kulturze wschodu, taichi oraz feng shui

- legendzie chińskiej o tygrysie i słońcu.

- o tym dlaczego tygrys w Chinach nazywany jest królem


Tygrys w kulturze wschodu


Tygrys jest potężnym i majestatycznym zwierzęciem, które od wieków jest uważane za symbol siły, mądrości i dzikości w kulturach wschodu. W Chinach, Japonii i innych krajach Azji tygrys jest utożsamiany z bogiem przyrody, a jego obecność jest uważana za znak szczęścia i bogactwa.


W sztuce wschodu tygrys jest często przedstawiany jako potężny i straszny zwierzę, który chroni przed złymi mocami. Jest on również często przedstawiany jako towarzysz bóstw i bogów, a jego obecność jest uważana za znak ich obecności i ochrony.


W taichi i innych sztukach walki tygrys jest często uważany za symbol siły i determinacji. W taichi tygrys jest jednym z pięciu stylów, który skupia się na krótkich, mocnych ruchach i szybkim przemieszczaniu się. W taichi tygrys jest uważany za symbol siły i determinacji, który pozwala na przezwyciężenie przeciwnika.


W feng shui tygrys jest uważany za symbol siły i energii. Jego obecność w domu lub biurze jest uważana za znak szczęścia i bogactwa. Tygrys jest również uważany za symbol ochrony przed złymi mocami i negatywną energią. W feng shui tygrys jest często umieszczany w pokojach, w których przeprowadza się ważne rozmowy lub negocjacje, ponieważ jego obecność ma pomóc w przeprowadzeniu ich pomyślnie.


Legenda o tygrysie i słońcu z chińskiej mitologii

Według tej legendy, tygrys był potężnym i dziki zwierzęciem, które żyło w górach i polowało na inne zwierzęta. Pewnego dnia tygrys uderzył w skałę, która okazała się składać z cennego kamienia słonecznego. Spodobał mu się ten kamień więc zabrał go i ukrył w swojej jaskini.


Słońce, które było bogiem w chińskiej mitologii, zauważyło, że ziemia jest ciemna i ciepła, ponieważ tygrys ukrył kamień słoneczny. Słońce postanowiło odzyskać kamień i wysłało swojego syna, aby go odzyskał.


Syn słońca przemienił się w człowieka i przybył do jaskini tygrysa. Tygrys był podejrzliwy wobec obcego, ale syn słońca powiedział mu, że przyszedł po kamień słoneczny, aby oświetlić na nowo świat. Tygrys był zszokowany, że jego działanie miało taki wpływ na świat i natychmiast oddał kamień słonecznemu synowi.


Słońce zabrało kamień i przywróciło światło na ziemi. Tygrys zrozumiał swoją pomyłkę i postanowił zmienić swoje zachowanie. Od tego czasu tygrys zaczął pomagać ludziom, a jego imię stało się synonimem dobroci i pomocy.


Ta legenda pokazuje, jak ważne jest działanie w dobrej wierze i mówi o tym jak jedno złe działanie może mieć negatywny wpływ na cały świat, ale też jak łatwo jest naprawić błąd i stać się lepszym człowiekiem.


Tygrys jako król


W chińskiej kulturze uważa się, że prążki na czole tygrysa układają się w chiński znak "król", co oznacza, że ​​tygrys jest uważany za króla dzikiej przyrody. Tygrys jest uważany za jedno z pięciu szczególnie szanowanych zwierząt w Chinach. To jedno z najpotężniejszych zwierząt w chińskiej kulturze i jego obecność jest uważana za znak szczęścia i bogactwa.

5 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page