top of page

Trening z Shaolin


shaolin temple monastry, zakon, świątynia, chiny, china

W tym artykule przeczytasz o:


- początkach powstania świątyni.

- o tym jak obecnie wygląda świątynia, co się w niej znajduje.

- o nadludzkich zdolnościach osób tam trenujących.

- dowiesz się czy i Ty mógłbyś trenować w Shaolin.


Świątynia Shaolin


Świątynia Shaolin, znana również jako Szkoła Wschodu, to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie związanych z Kung Fu i buddyzmem. Leży ona w prowincji Henan, w środkowych Chinach i uważana jest za jedno z najważniejszych miejsc dla tych, którzy interesują się sztukami walki i wschodnią filozofią.


Świątynia Shaolin została założona w IV wieku przez mnicha Bodhidharmę, który przybył z Indii i rozpoczął naukę buddyzmu w Chinach. Mnich ten zauważył, że mnisi zamieszkujący świątynię byli słabi i niezdolni do długiego medytowania, dlatego też zaczął nauczać ich ćwiczeń fizycznych i sztuk walki, by poprawić ich kondycję i wzmocnić ich ciała. Tak powstało Kung Fu Shaolin, które stało się jednym z najsłynniejszych stylów sztuk walki na świecie.


Świątynia jest składa się z kilku budynków, które są połączone krużgankami i ogrodami. Wewnątrz znajdują się sale medytacyjne, sala treningowa, biblioteka z rękopisami buddyjskimi oraz muzeum poświęcone historii Kung Fu i świątyni. W świątyni można spotkać mnichów, którzy poświęcają swoje życie na trening i medytację.


Świątynia Shaolin jest również miejscem, gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i religijne, takie jak ceremonie buddyjskie oraz pokazy Kung Fu. Przyciąga ona również wielu turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają, by zobaczyć miejsce, gdzie narodziło się Kung Fu i poznać jego historię oraz filozofię.


W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, świątynia Shaolin stała się również popularnym miejscem do nauki Kung Fu dla turystów i studentów z zagranicy. W świątyni działają różne szkoły i kursy, które umożliwiają naukę Kung Fu i innych sztuk walki, a także medytacji i filozofii buddyjskiej. Wiele osób przyjeżdża do świątyni, aby poświęcić kilka tygodni lub nawet miesięcy na intensywny trening i naukę.


Świątynia Shaolin jest również ważnym miejscem dla rozwoju Kung Fu jako sportu i rozrywki. Wiele zawodników i mistrzów Kung Fu pochodzi z tej szkoły, a pokazy i zawody Kung Fu są często organizowane na jej terenie.


Nadludzkie zdolności!


Niektóre zdolności, które są przedstawiane jako nienaturalne lub ponadprzeciętne, takie jak kontrolowanie oddychania, wytrzymałość fizyczna i zdolność do przenoszenia dużych ciężarów, są rzeczywiście trenowane w szkołach Kung Fu, w tym w świątyni Shaolin. Trening taki polega na ciągłym ćwiczeniu i poprawianiu swoich umiejętności przez długi okres czasu. Jednak należy pamiętać, że wiele z tych zdolności jest przedstawianych w sposób nieco przesadzony w filmach i mediach, i nie jest realistyczne oczekiwać, że każdy kto trenuje w shaolin będzie w stanie osiągnąć takie poziomy zdolności.

15 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page