top of page

Pewność siebie dzięki Feng-shui


pewność siebie, rower, wyczyny,

Według feng shui przepływ energii jest kluczowy dla naszego dobrego samopoczucia i pewności siebie. Gdy energia płynie swobodnie, jesteśmy pełni życia i pozytywnie nastawieni, co przekłada się również na naszą pewność siebie. Natomiast, gdy energia jest zablokowana, może to prowadzić do uczuć takich jak brak motywacji, brak energii czy właśnie brak pewności siebie. Dlatego ważne jest, aby zastosować odpowiednie elementy feng shui, aby umożliwić swobodny przepływ energii w naszym otoczeniu.


Czym jest Feng shui?


Feng shui to starożytna chińska filozofia, która uczy jak zaaranżować przestrzeń wokół nas, aby poprawić jakość naszego życia. Według feng shui, wszystko w naszym otoczeniu ma wpływ na nasze emocje, zdrowie i szczęście. Dlatego też, jeśli chcemy zwiększyć pewność siebie, ważne jest, aby zastosować odpowiednie elementy feng shui w naszym domu.


Jednym z ważniejszych elementów feng shui, który może pomóc w zwiększeniu pewności siebie, jest odpowiednie ustawienie drzwi wejściowych do naszego domu. Według feng shui, drzwi powinny być ustawione tak, aby otwierały się do wewnątrz, a nie na zewnątrz. To pozwala na przepływ pozytywnej energii do naszego domu, co również wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie.


Kolejnym ważnym elementem feng shui jest odpowiednie ustawienie mebli. Według feng shui, meble powinny być ustawione tak, aby tworzyły przestrzeń do swobodnego przemieszczania się. To pozwala również na swobodne przepływanie energii.


Kolejnym ważnym elementem feng shui jest odpowiednie oświetlenie w naszym domu. Według feng shui, światło powinno być jasne i rozproszone. W kwestii wszelkich ozdób, te ozdoby powinny być jasne i radosne.


Warto tutaj wspomnieć o kolorach, które odgrywają ważną rolę w feng shui. Według feng shui, kolory takie jak czerwień, żółć czy pomarańczowa mogą pomóc w zwiększeniu pewności siebie. Są to kolory, które symbolizują siłę, odwagę i entuzjazm. Natomiast kolory takie jak błękit czy zieleń mogą pomóc w uspokojeniu i relaksacji.


Ważne jest również, aby utrzymywać porządek i czystość w naszym domu. Bałagan i nieporządek mogą blokować przepływ pozytywnej energii.


Wzbogać wystrój o symboleWedług feng shui, istnieje wiele symboli, które mogą pomóc w budowaniu pewności siebie. Oto kilka przykładów:


Tygrys: Tygrys jest uważany za symbol siły i odwagi. Umieszczenie figurek tygrysa w naszym otoczeniu może pomóc w zwiększeniu naszej pewności siebie.


Smok: Smok jest uważany za symbol mądrości i mocy.


Feniks: Feniks jest uważany za symbol odrodzenia i nieśmiertelności.


Kula kryształowa: Kula kryształowa jest uważana za symbol jasności i czystości. Umieszczenie kuli kryształowej w naszym otoczeniu może również pomóc w zwiększeniu naszej pewności siebie.


Wodospad: Wodospad jest uważany za symbol przepływu i ruchu.


Rośliny: Rośliny są uważane za symbole życia i odnowy.


Należy jednak pamiętać, że każdy symbol ma swoją własną historię i znaczenie, i pojedynczy symbol nie musi działać na każdego w taki sam sposób. Ważne jest, aby wybrać symbole, które są dla nas osobiście ważne i które czujemy, że mogą nas wzmocnić.


Podsumowując, feng shui oferuje wiele sposobów na poprawę pewności siebie poprzez odpowiednie aranżację przestrzeni wokół nas. Ważne jest odpowiednie ustawienie drzwi wejściowych, mebli, oświetlenia, ozdób oraz kolorów. Dbając o porządek i czystość w naszym domu, możemy cieszyć się pozytywnym przepływem energii, co przełoży się na nasze samopoczucie i pewność siebie.

18 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page