top of page

Om Krim Kali (Kali Mantra)

Zaktualizowano: 24 mar


kali, god, hinduist,
Bogini Kali; źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Kali

Jeśli nie znacie tej mantry to i tak już zapewne domyśliliście się po samych głoskach oraz nazwie, komu dedykowana jest ta mantra. Oczywiście chodzi o Boginię Kali. Jest ona patronką ziemi ale również boginią zniszczenia (podobnie jak Shiva).


Może brzmieć to przerażająco niczym modlenie się do demona. Wiele osób odrzuca postać bogini Kali, ta budzi w nich strach. Pamiętajmy jednak, że Kali nie jest demonem tylko Bogiem, a jej przerażający wizerunek ma na celu odstraszyć wszystko to co złe. Bogini opiekuje się tymi, którzy recytują jej imię.


Jest to mantra ochronna. Tym samym recytacja tej mantry zapewnia ochronę przed złymi duchami. Bogini Kali niszczy bowiem zło, bez względu na to jaką formę to zło przyjmie.


Co to dokładniej oznacza? Możesz recytować tę mantrę aby nałożyć na siebie parasol ochronny przed niespodziewanymi wypadkami czy chorobami. Sama mantra zalecana jest również dla osób, które mają autodestruktywne myśli. Mantra ta oczyszcza umysł takich osób.


Mantra ta dodatkowo rozwija odwagę i pewność siebie.


 

Dołącz do kursu i wybierz technikę medytacji dla siebie,

w tym również praktyki związane z recytacją mantr:

 159 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Hinduizm można nazwać rodziną religii i cywilizacji. Możemy określić i nazwać to Vaidika Dharmą, odnosząc się do Wed. Niestety nawet...

bottom of page