top of page

Na zewnątrz czy wewnątrz nas?


cisza, silent, spokój, krajobraz, góry, jezioro, lake

w tym artykule przeczytasz:

- o tym, że sama cisza nie jest absolutna

- nie cisza z zewnątrz jest najistotniejsza, ale to jak odbiera hałas nasz umysł

- przeprowadzimy krótkie ćwiczenie medytacyjne

- więcej o samym słowie "cisza"


Na zewnątrz czy wewnątrz nas?


Cisza jest często kojarzona z brakiem dźwięku. Idąc od drugiej strony: to także brak hałasu, chaosu i zgiełku, których doświadczamy na co dzień. To właśnie w ciszy możemy odnaleźć piękno, poznać siebie i odnaleźć wewnętrzny spokój. Często tak bardzo pragniemy ciszy. Zwłaszcza w dzisiejszym zabieganym świecie przepełnionym bodźcami.


Jednak warto pamiętać, że cisza nigdy nie jest absolutna. Zawsze coś się pojawia, niezależnie od tego czy jest to dźwięk z zewnątrz czy nasze własne myśli. Podobnie działa nasz umysł, zawsze jest w ruchu i generuje jakieś myśli.


Celem, choć może nam się wydawać inaczej, nie jest więc osiągnięcie absolutnej ciszy, ale odnalezienie wewnętrznego spokoju niezależnie od warunków zewnętrznych. Możemy to osiągnąć poprzez praktyki takie jak medytacja, joga czy ćwiczenie uważności, które pomagają nam skupić się na teraźniejszości i zmniejszyć natłok myśli.


Podsumowując, cisza jest ważnym elementem w odnalezieniu wewnętrznego spokoju i poznaniu siebie. Choć nigdy nie jest absolutna, to dzięki różnym praktykom możemy nauczyć się radzić sobie z hałasem zewnętrznym i wewnętrznym, aby odnaleźć spokój na co dzień.


Ćwiczenie

Chcesz poczytać więcej?

Subskrybuj www.centrum-medytacji.com, aby czytać dalej ten post.

Subskrybuj
10 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page