top of page

Mantra Sat Nam

Zaktualizowano: 24 mar


sat nam, mantra, prawda, truth, name, kundalini, joga, yoga
źródło: https://styleoga.it/en/sat-nam-mantra-calming-anxiety/

Sat Nam

To popularna mantra stosowana w jodze Kundalini. Gdybyśmy chcieli uzyskać dosłowne tłumaczenie to SAT tłumaczylibyśmy jako "Prawda", natomiast NAM można przetłumaczyć jako "imię". Można byłoby więc powiedzieć, że jej znaczenie to "Imię prawy", ale niektórzy tłumaczą to mniej dosłownie jako "ja jestem prawdą". Samo NAM jako "imię" można bowiem odczytywać mniej dosłownie na przykład jako "tożsamość".


Mantra ta używana jest również jako zwrot pozdrawiający.


Sat Nam należy do mantr nasion - mantr, które aktywują czakry. Recytacja Sat Nam pomaga aktywować czakry i energię kundalini u podstaw kręgosłupa. Można też recytować mantrę z intencjami odnoszącymi się do prawdy, również naszej duchowej. Pozwala również lepiej wyrażać siebie. Zrzucić tłumiące nas emocje, tak abyśmy śmiało mówili i robili to co naprawdę myślimy. Rozbudza w nas odwagę i pewność siebie, wzbudzenie wartości do własnej osoby.


Podczas wymawiania mantry przy "t" nasz język uderza o zęby. Część "nam" przypomina w wymowie słowo "mom" (mama po ang.) i jest delikatne. Nasza energia wznosi się dzięki temu od podstawy, przez pępek, serce aż po gardło. Dlatego "Sat Nam" jest najczęściej stosowaną mantrą w jodze kundalini. Dlatego też tłumaczenie dosłowne nie jest aż tak istotne, choć może pomóc nam w budowaniu intencji. Sama wibracja naszego ciała to już praca którą wykonujemy podczas odpowiedniego intonowania mantry.


 

Dołącz do kursu i wybierz technikę medytacji dla siebie,

w tym również praktyki związane z recytacją mantr:

 


194 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Hinduizm można nazwać rodziną religii i cywilizacji. Możemy określić i nazwać to Vaidika Dharmą, odnosząc się do Wed. Niestety nawet...

bottom of page