top of page

Legenda o Wu Song


china, raining

Wu Song, był kowalem z prowincji Henan. Tuż przy bramie miasta zamieszkiwał tygrys. Wu Song był na tyle odważny i silny, że to właśnie jemu udało się zabić bestię. Mówi się, że Wu Song był w stanie zabić tygrysa bez użycia broni, a jedynie za pomocą swojej siły i zręczności. Jego czyn przyniósł mu sławę i szacunek ludzi.


Jednak Wu Song zaczął tracić kontrolę nad swoim życiem, popadł w samozachwyt i zaczął popełniać przestępstwa, za które został skazany na dożywocie. Jego brat Wu Dalang, był bardzo zaniepokojony losem swojego brata i postanowił go uwolnić. Przygotowywał się do tego przez długi czas, zbierając pieniądze i zdobywając informacje o miejscu i warunkach, w których Wu Song był uwięziony.

W więzieniu, Wu Song zaczął medytować i modlić się, aby odzyskać swoją odwagę i skruchę.


Wu Dalang udał się do miasta, gdzie jego brat był uwięziony. Tam, przedstawił się jako bogaty kupiec, który chciał odwiedzić swojego krewnego, Wu Songa. Strażnicy więzienia przyjęli jego historię i pozwolili mu na spotkanie z Wu Songiem.


Podczas spotkania, Wu Dalang przekazał Wu Songowi pieniądze i narzędzia potrzebne do ucieczki. Wu Song użył ich, aby uciec z więzienia i ukryć się przed władzami. Wu Dalang również pomógł Wu Songowi ukryć się.


W końcu wraca do rodzinnego miasta, gdzie jest przyjęty przez ludzi z radością i szacunkiem, a jego historia przetrwała do dziś jako przykład odwagi i skruchy.


Wu Song był postrzegany jako bohater i symbol odwagi po tym, jak zabił tygrysa, który zamieszkiwał w pobliżu miasta. Ludzie byli mu wdzięczni i szacowali go za jego czyn.


Jednak po jego aresztowaniu i skazaniu za przestępstwa, jego reputacja zaczyna się pogarszać. Niemniej jednak, po jego uwolnieniu i powrocie do swojego miasta, ludzie byli gotowi przebaczyć mu jego błędy i przyjąć go z powrotem.


Jest to prawdopodobnie dlatego, że Wu Song był postrzegany jako człowiek, który odzyskał swoją odwagę i skruchę po swoich błędach. Jego historia jest przykładem, że każdy może się poprawić i zmienić swoje życie na lepsze, a ludzie byli zdeterminowani by mu w tym pomóc i przyjąć go z powrotem.


9 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

(książka znajduje się w zakładce "pliki" górnego menu)

Dołącz do społeczności skupiającej się
wokół medytacji. Bez barier, bez podziałów.

Wiele metod, jeden cel = wspólny rozwój.

 

Wymieniaj się doświadczeniem z innymi użytkownikami.

 

Znajdź metodę dopasowaną do swoich potrzeb.

Sprawdź co jeszcze zyskujesz zakładając konto:

ZAŁOŻ KONTO I ODBIERZ DARMOWY E-BOOK

Sprawdź również nasze kursy online

bottom of page