top of page

Klasztor Wat Saket w Tajlandii


Klasztor Wat Saket w Tajlandii, thai
Klasztor Wat Saket w Tajlandii

Klasztor Wat Saket, znany również jako "Złoty Klasztor", jest jednym z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego w Bangkoku, Tajlandii. Klasztor znajduje się na wzgórzu Phu Khao Thong, co oznacza "Złoty Wzgórze".


Wat Saket został zbudowany w 1807 roku przez króla Rama II, a jego nazwa pochodzi od słowa "saket" oznaczającego "strefę czystego nieba" lub "klasztor czystego nieba". Klasztor został zbudowany na miejscu, gdzie miało miejsce wiele ważnych wydarzeń historycznych, w tym walki między Bangkokiem a Ayutthayą.


Głównym budynkiem Wat Saket jest 80-metrowa stupa złota, która jest jednym z największych w Tajlandii. Stupa ta jest ozdobiona płaskorzeźbami i posiada schody, które prowadzą na jej szczyt, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wokół stupy znajduje się kilka innych budynków, w tym świątynie, sale medytacyjne i muzeum.


Wat Saket jest ważnym miejscem pielgrzymek dla buddyjskich mnichów i wiernych, a także jest często odwiedzany przez turystów z całego świata. W klasztorze organizowane są również liczne ceremonie religijne i festiwale, w tym Loy Krathong, festiwal światła, który odbywa się co roku w listopadzie.


To miejsce jest również doskonałym miejscem na medytację i refleksję, dzięki pięknemu otoczeniu i spokojnej atmosferze.

10 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page