top of page

Klasztor Wat Pho w Tajlandii - masaż jako medytacja
golden budda, wat pho,
źródło: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293916-d311043-Reviews-Wat_Phra_Chetuphon-Bangkok.html

Wat Pho jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych klasztorów w Tajlandii, zlokalizowanym w samym sercu Bangkoku. Znany również jako Klasztor Złotego Buddy, Wat Pho jest siedzibą jednego z największych posągów Buddy w Tajlandii, mierzącego 46 metrów.


Klasztor został zbudowany już w XVI wieku i jest uważany za jedno z najstarszych i najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego w kraju. Obecnie jest on często odwiedzany przez turystów i pielgrzymów, którzy przybywają, aby oddać cześć Buddy i zobaczyć jego złotego posągu.Oprócz imponującego posągu Buddy, Wat Pho słynie również z swojej szkoły masażu, która jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych w kraju. Studenci uczą się tutaj tradycyjnego tajskiego masażu i jego filozofii, która zakłada, że masaż jest formą medytacji i duchowego uzdrowienia.


Poza tym, Wat Pho jest również znany ze swoich pięknych i ozdobnych świątyń, które są pełne kolorowych mozaik i fresków przedstawiających scene z życia Buddy i innych duchowych postaci. Wewnątrz klasztoru znajdują się również liczne pomniki i rzeźby, a także ogrody pełne kwiatów i drzew.


Warto wspomnieć, że Wat Pho jest również ważnym centrum nauki dla buddyjskich mnichów, którzy uczą się tutaj duchowych praktyk i tradycji. Mnichowie żyją w klasztorze i modlą się co


dziennie, a także udzielają rad i wsparcia duchowego dla wiernych i odwiedzających.


Wat Pho jest wspaniałym miejscem dla tych, którzy chcą zobaczyć i doświadczyć tradycyjnej tajskiej kultury i duchowości. Odwiedzenie tego klasztoru to nie tylko okazja do zobaczenia pięknych budynków i rzeźb, ale także do poczucia ducha i atmosfery buddyjskiej świątyni.


Wat Pho jest otwarty dla turystów przez cały dzień i można tam dostać się łatwo komunikacją miejską z centrum Bangkoku. Bilety wstępu są dostępne przy wejściu i kosztują około 100 bahtów tajskich. Zaleca się, aby odwiedzający ubrali się w odpowiedni sposób, tj. nosili długie spodnie lub spódnice i zakrywali ramiona.


W sumie, Klasztor Wat Pho to niezapomniane doświadczenie dla każdego, kto odwiedza Bangkok i jest zainteresowany tajską kulturą i duchowością. Jego piękno i atmosfera są niezapomniane i pozostają w pamięci na długo po odwiedzeniu.


masage, thai, masaż tajski

Tajski masaż jest uważany za formę medytacji, ponieważ łączy ruchy ciała i oddechu, koncentrując uwagę na obecnej chwili. Masaż ten jest bardzo dynamiczny, a terapeuta wykorzystuje swoje ciało, aby uwolnić napięcie i stres z ciała klienta. Podczas masażu, terapeuta wykonuje szereg ruchów, które pomagają rozluźnić mięśnie, stymulują krążenie krwi i przyspieszają proces gojenia.


Masaż tajski jest także medytacją dzięki swojej filozofii, która skupia się na uzdrowieniu ciała i duszy za pomocą energii życiowej (prana). Wierzy się, że blokady w ciele powodują choroby i bóle, a masaż tajski pomaga je uwolnić, przynosząc równowagę i spokój.


W trakcie masażu, klient jest zachęcany do skupienia się na swoim oddechu i obecnej chwili, co pomaga mu osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Dzięki temu można się zresetować i uwolnić od stresu. W efekcie, tajski masaż jest uważany za formę medytacji, która pomaga w uzyskaniu spokoju umysłu i ciała.


Podsumowując, tajski masaż jest formą medytacji, która połącza ruchy ciała, oddech i skupienie uwagi na obecnej chwili, co prowadzi do głębokiej relaksacji i uzdrowienia zarówno ciała, jak i duszy.

11 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page