top of page

Dużo lęku, dużo cierpienia

Zaktualizowano: 24 mar

Szanowny Panie, Szanowna Pani,

Cierpię na SM (stwardnienie rozsiane), ale nie jestem bardzo ograniczona, blokują mnie tylko lęki: zazdrość, lęk separacyjny, lęk przed przyszłością. Jest źle i jest coraz gorzej. Ciśnienie wewnątrz mnie, smutek z powodu utraty wszystkiego. Staram się to tłumić.

Wiele z tych odczuć pochodzi z mojego dzieciństwa.

Czy możesz mi jakoś pomóc?


Drogi Franku,

Tak jak wtedy, gdy ktoś, kto wpadł do błota, najpierw usuwa najgrubszy brud, a dopiero potem drobniejsze, ja chciałbym zacząć od grubszego, najpierw fizycznego:


1. Ciało ( rupa ):

Organizm jest wrażliwą maszyną i aby dobrze i długo funkcjonować potrzebuje paliwa doskonałej jakości - co nie zawsze ma miejsce w dzisiejszych czasach. Dlatego konieczne jest przyjmowanie suplementów witaminowych wraz z normalnym pożywieniem. Jest kilka dobrych książek, np. "Każdy może być zdrowy" autorstwa Adele Davis lub coś w tym rodzaju.

Następnie zdobądź grzyb herbaciany (kombucha). Herbata fermentowana przez (cudownego) grzyba zawiera wiele witamin i wzmacnia układ odpornościowy. Informacje są dostępne na przykład na stronie http://www.kombu.de/ . Wystarczy herbata z cukrem, grzyby trzeba gdzieś zdobyć. Proces fermentacji trwa około tygodnia, aż napój będzie gotowy. Zdobądź wystarczającą ilość słoików i grzybów (grzyby rozmnażają się same), abyś mógł pić co najmniej litr lub dwa dziennie.

Uważaj, aby nie przytyć od pokarmów zawierających aspartam. Aspartam jest stosowany jako substytut cukru w ​​wielu produktach spożywczych, takich jak dietetyczne napoje gazowane, i może powodować objawy SM. Niestety mam informacje tylko w języku angielskim pod hasłem Aspartam.

W Tyrolu konopie indyjskie odniosły dobry sukces w leczeniu stwardnienia rozsianego. Informacje były dostępne na stronie internetowej Modern Times: http://moderntimes.orf.at

Oto fragment wskazówki dotyczącej Tajlandii z opinią Roya na temat tego, jak radzi sobie nasz system opieki zdrowotnej. Zobacz także www.fid-gesundheitswissen.de/spezial/gnl-07-52/


2. Duch ( nama )

Umysł jest również wrażliwą strukturą, która wymaga intensywnej opieki. Ważne jest, aby odpędzić negatywne myśli. Ważne jest, aby obudzić dobre myśli. Ważne jest, aby być świadomym chwili obecnej bez marzeń i myślenia o nieistotnych rzeczach.

Jeśli myśli pojawią się u naszych duchowych wrót, ważne jest, aby je rozpoznać i nie uwalniać ich ponownie bez ich oceny. Jeśli czujesz się przygnębiony i nie możesz posunąć się dalej z myślą o uwolnieniu się od tego przygnębienia (wymaga to dużo praktyki), możesz także spróbować przypomnieć sobie szczęśliwe doświadczenia z przeszłości.


 
 3. Karma

Wszystko, co posiadamy lub kim jesteśmy, zawdzięczamy naszej karmie , naszej pracy, naszym działaniom. Z powodu ignorancji wszyscy popełniliśmy błędy w przeszłości i stworzyliśmy negatywną karmę. Z zazdrości, chciwości, nienawiści, gniewu itp. skrzywdziliśmy innych, nie wiedząc, że tak naprawdę wyrządziliśmy sobie wielką krzywdę.

Efekty naszych działań kiedyś do nas wracają i trzeba je odpracować lub zaserwować. Nie oznacza to, że wszystkie choroby są spowodowane negatywną karmą, ale z pewnością wiele z nich tak jest. Jeśli tak, jedyne, co możesz zrobić, to starać się jak najlepiej wykorzystać sytuację i cierpliwie znosić cierpienie. I oczywiście staraj się nie wytwarzać więcej negatywnej karmy.

Tu w Azji słyszałem takie uwagi - kiedy ktoś został okradziony: "Z pewnością w poprzednich żywotach coś im zabrałem i teraz to oddałem i w ten sposób spłaciłem dług".

Ale nie jest tak, że każdy powinien być pozostawiony własnemu losowi - ponieważ sami wyprodukowali swoją negatywną karmę i teraz muszą ją odpracować - łagodząc cierpienie innych, mają możliwość poprawy własnej karmy.


Wolfganga

tłumaczenie: Bopson PSN


źródło zdjęcia: https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-i-zaburzenia-psychiczne,lek,artykul,1577341.html

31 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Często pojawia się pytanie o to czy reinkarnacja istnieje i czy jest konieczna akceptacja jej istnienia będąc buddystą. Dalej "co się w...

bottom of page